8 stycznia - BAL KARNAWAŁOWY


8 stycznia odbył się bal karnawałowy uczniów klas pierwszych.
2 stycznia - występ w kościele na Zadolu


2 stycznia, aby jeszcze raz poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, zaprezentowaliśmy w kościele na Zadolu jasełka po śląsku. Józef, Maryja, Dzieciątko, pasterze, trzej królowie, a oprócz tego Herod i diabeł opowiadali o tym, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu. Kolędy nowonarodzonemu Jezuskowi koncertowo wykonał chór pierwszoklasistów przy akompaniamencie pana Przemysława Urbańskiego.22 grudnia - SPOTKANIA OPŁATKOWE i JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE


W piątek, 22 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka oraz spotkania opłtakowe.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Przyszliśmy do szkoły odświętnie ubrani. W sali panował świąteczny nastrój. Na stołach przykrytych białymi obrusami, paliły się świąteczne lampiony, stały przepiękne stroiki. Stoły wypełnione były świątecznymi delicjami: piernikami, ciasteczkami, owocami. To magia świąt i spotkania wigilijnego. Składaliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Złożyliśmy życzenia pani Dyrektor, koleżankom i kolegomz klasy 1b. Kolędami uświetniliśmy szkolne jasełka przygotowane przez gimnazjalistów. Niech ten świąteczny, magiczny czas pozostanie z nami przez cały 2018 rok.

21 grudnia - II Oratorski Konkurs Międzyszkolny Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO19 grudnia - Wizyta w Fabryce Danone w Bieruniu


Dzisiaj odwiedziliśmy Fabrykę Danone w Bieruniu. Na początku pani przewodnik przeprowadziła krótki test z zakresu odżywiania. Wypadliśmy bardzo dobrze. Każdy z nas wiedział, że mleko i jego produkty to jedne z najważniejszych składników naszej diety. Potem oglądnęliśmy prezentacje multimedialną – krótką historię Danone. Następnie delektowaliśmy się pysznymi serkami. Nasyceni poszliśmy oglądać pracę na hali produkcyjnej. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Małym Głodkiem i otrzymaliśmy wspaniałe upominki. To była ciekawa i pouczająca wycieczka.

12 - 16 grudnia - Euroweek Szkoła Liderów


W dniach 12-16 grudnia uczniowie klasy 2A i 3A uczestniczyli w językowym obozie edukacyjnym Euroweek w Lądku Zdroju. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego oraz umiejętności społeczne - przewodzenia, autoprezentacji i pracy w zespole, uczestnicząc w interaktywnych warsztatach, grach symulacyjnych i praktycznych ćwiczeniach. Zajęcia prowadzili wolontariusze z wielu krajów świata. W programie była również wycieczka do Średniowiecznego Parku Techniki i kopalni złota w Złotym Stoku.

12 grudnia - W ŚWIECIE KOMIKSU


„W świecie komiksu” to temat warsztatów, w których 12 grudnia, w Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ulicy Franciszkańskiej wzięli udział uczniowie klasy 4a. Prowadząca zajęcia, pani Ania Osińska, opowiedziała uczestnikom o budowie i rodzajach tego rodzaju literatury. Okazało się, że niektórzy czwartoklasiści doskonale orientują się w komiksowej tematyce i potrafią wymienić wiele tytułów obrazkowych historyjek.
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję być gośćmi biblioteki.


Wraz z nowym rokiem szkolnym wznowiliśmy udział w akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom”. Udział w tej ogólnopolskiej kampanii realizujemy odwiedzając co tydzień naszych małych sąsiadów z Miejskiego Przedszkola nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi. Dzięki temu, że w naszych szkolnych szeregach również są kilkulatkowie, biblioteka wzbogaciła się o wiele pozycji książkowych dla najmłodszych i teraz, idąc do „maluchów”, mamy w czym wybierać. Sami dzięki temu uczymy się wielu: pracy w grupie, empatii, cierpliwości i tolerancji. To bardzo istotne cechy i potrzebne każdemu z nas.8 grudnia - WYCIECZKA KLAS I DO ZATORU


8 grudnia 2017 r. klasy 1a i 1b odwiedziły Wioskę św. Mikołaja w Zatorze, by tam spotkać się z nim. Było wiele atrakcji: spacer bajkową ścieżką, udział w teatrzyku „Historia św. Mikołaja” oraz oglądanie filmu 3D, udział w bajkowa parada oraz zakupy pamiątek. Dodatkowymi atrakcjami była przejażdżka na młynie, ciuchcią oraz zjazdy na pontonie. Byliśmy zachwyceni czarującym widokiem parku oświetlonym tysiącem światełek. Była to wspaniała wycieczka.

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLEW dniach 5 - 7 grudnia odbyły się EGZAMINY PRÓBNE dla uczniów klas trzecich gimnazjum.
MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

5 grudnia - wyjście klasy IVa na film pt.: "Pierwsza gwiazdka".

6.12.2017 - Wyjście uczniów klas starszych na tradycyjne Mikołajki na lodowisku.


3 grudnia - KIERMASZ ŚWIĄTECZNYKIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W związku z tym już 3 grudnia odbył się organizowany przez naszą szkołę i Parafię pod Wezwaniem Matki Bożej Różańcowej na Zadolu coroczny kiermasz charytatywny. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone zostaną na rehabilitację urologiczną Mai, dziewczynki, dla której od ubiegłego roku szkolnego zbieramy także plastikowe nakrętki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia oraz, rzecz jasna wszystkim ofiarodawcom. Dzięki Wam wszystkim Maja będzie mogła szybciej powrócić do zdrowia.

1 grudnia, 25 listopada - PASOWANIE NA CZYTELNIKA


Nasi najmłodsi uczniowie, czyli pierwszoklasiści są już oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. W bajkowej, sympatycznej atmosferze, w towarzystwie Baja, Książki, Niedźwiadka oraz dwóch Krasnoludków dzieciaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowe medale czytelnika. Każdy z pierwszoklasistów wypożyczył także swoją pierwszą książeczkę. Mamy nadzieję, że będziecie częstym gościem w gościnnych progach biblioteki szkolnej. Wspaniałe historie na kartach książek czekają.


30 listopada - ANDRZEJKI


Zwyczaje andrzejkowe są naszą długoletnią tradycją. W tym dniu sprawdzamy, co czeka nas w przyszłości. Koleżanki z gimnazjum przygotowały dla nas kilka andrzejkowych wróżb z laniem wosku na czele. Byliśmy bardzo przejęci tym, co przyniesie nam los. Okazał się on dla nas łaskawy – czekają nas same dobre rzeczy. Była to wspaniała zabawa.25 listopada - Dzień Pluszowego Misia


25 listopada - Dzień Pluszowego Misia Święto to obchodzimy od 2002r. – kiedy to miś obchodził swoje setne urodziny. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia?
W tym dniu przynieśliśmy ze sobą do szkoły misie i wspólnie celebrowaliśmy urodziny tego sympatycznego niedźwiadka.21 listopada - „Oskar i pani Róża”


„Oskar i pani Róża” to ogromnie wzruszające, ale zarazem zabawne przedstawienie w Teatrze Im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach zrealizowane przez Grzegorza Kempynskiego w 2015 roku i do dnia dzisiejszego cieszące się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Spektakl powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Erica Emmanuela Scmitta. Uczniowie klas 2a,2c, 3a oraz 7a obejrzeli go 21 listopada. Na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. „Oskar i pani Róża” to ogromnie wzruszające, ale zarazem zabawne przedstawienie w Teatrze Im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach zrealizowane przez Grzegorza Kempynskiego w 2015 roku i do dnia dzisiejszego cieszące się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Spektakl powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Erica Emmanuela Scmitta. Uczniowie klas 2a,2c, 3a oraz 7a obejrzeli go 21 listopada. Na wszystkich wywarł ogromne wrażenie.


17 listopada - warsztaty z I pomocy przedmedycznej


Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z I pomocy przedmedycznej (BLS - Basic Life Support), organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w ramach projektu: "Iskra dla serca".10 listopada - Narodowe Święto Niepodległości


10 listopada świętowaliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się krótka akademia związana z tą najważniejszą dla naszego kraju rocznicą. Niektórzy uczniowie wczuli się w klimat święta, przygotowując biało – czerwone kotyliony i przebierając się w stroje z epoki. Niektóre stroje naprawdę robiły wrażenie.


2 - 3 listopada - wycieczka do Warszawy


Stolicę warto odwiedzić także w listopadzie.
Przekonaliśmy się o tym podczas wycieczki to tego najważniejszego miasta w Polsce. W dniach 2 i 3 listopada czterdziestoosobowa, międzyoddziałowa grupa z naszej szkoły wyjechała, by odwiedzić kilka miejsc, które każdy Polak widzieć powinien.
Zaczęliśmy od jednego z najnowocześniejszych muzeów w stolicy, czyli od Muzeum Historii Żydów Polskich. Mnóstwo interaktywnych eksponatów i zajmująca narracja pani przewodnik pozwoliły nam zapoznać się z historią tej części „narodu wybranego”, która zamieszkiwała tereny naszego kraju. Kolejnym punktem czwartkowej części wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Cała gama zjawisk z różnych dziedzin nauki wyjaśniona w przystępny i bardzo interesujący sposób. Gdyby w każdej szkole można było korzystać z takich pomocy naukowych….
Piątkowy poranek rozpoczęliśmy wizytą w Sejmie. Nareszcie mogliśmy zobaczyć miejsce, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje w państwie. Szczególne wrażenie wywarła na nas chyba sala posiedzeń. Prosto z Sejmu wyruszyliśmy do miejsca pamięci związanego z II wojną światową. W Muzeum Powstania Warszawskiego naprawdę można poczuć atmosferę tych tragicznych 63 dni.
Po zwiedzeniu muzeum przyszedł czas na najbardziej chyba przez wszystkich oczekiwany punkt programu, czyli PGE Narodowy. Miejsce zwycięstw i porażek polskiej reprezentacji piłki nożnej mogliśmy obejrzeć od środka. Najwięcej emocji wzbudziła chyba szatnia, w której każdy mógł usiąść na miejscu Roberta Lewandowskiego lub Michała Pazdana i chociaż dotknąć koszulkę jednego z najbardziej rozpoznawanych ludzi w Polsce. Bardzo interesujące były również opowieści pani przewodnik związane np. przesądami, w które wierzy selekcjoner polskiej reprezentacji.
Wizyta na stadionie dostarczyła wszystkim tylu wrażeń, że wystarczyło ich na całą podróż powrotną do Katowic.30 - 31 października - udział w warsztatach


W dniach 30 i 31 października PIERWSZOKLASIŚCI wzięli udział w warsztatach w Leroy Merlin z cyklu „Dzieciaki sadzeniaki". Nie tylko każdy posadził swoją roślinę, ale również wzbogacił wiedzę przyrodniczą.29 października - pokazy z fizyki i chemii.


29.10.2017. Dzięki uprzejmości Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach mogliśmy uczestniczyć w bardzo ciekawych lekcjach pokazowych z fizyki i chemii.

27 października - podsumowanie projektu Teatr Lwowski


Nasi dwaj uczniowie – Dawid Roik i Maciek Szkróbka wzięli 27 października udział w podsumowaniu projektu Teatr Lwowski w Teatrze Śląskim realizowanym przez katowicki oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Impreza odbyła się w miejskim Domu Kultury Koszutka. Dawid recytował wiersz „Teatr” Bogdana Stanisława Kasprowicza, Maciek natomiast zaprezentował publiczności interpretację głosową wiersza „Ziemia lwowska” autorstwa Mariana Hemara.


22 - 28 października - WYJAZD DO SALAMANKI


Jesteśmy w Salamance!
Wczoraj zaczęła sie nasza wielka hiszpańska przygoda!
Rozpoczęła się ona zwiedzaniem trzeciego największego miasta Europy - Madrytu. Można by tutaj spędzić cały tydzień, niestety my mieliśmy zaledwie kilka godzin... Co nie przeszkodziło nam w ogóle w odkryciu niesamowitego klimatu tego miasta! Zapraszamy na pierwszą fotorelację!

Dzień drugi - Salamanca.
Naukę czas zacząć! W Colegio Delibes - naszej szkole uczenie się to przyjemność. A po zajęciach czas na zwiedzanie zabytkowego starego miasta - katedr (w Salamance są dwie!), slawnego domu z muszelkami, uniwesytetu, rynku i urokliwych hiszpańskich patio. Pogoda cudowna, humory dopisują, już wiemy, ze nie bedziemy chcieli stad wyjeżdżać!

Dzień trzeci
Dzien dobry wszystkim! Mamy nadzieję, ze u Was tak dobrze jak u nas! Wczoraj po zajęciach i siescie nasi uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, a potem bawiliśmy sie na lekcji salsy prowadzonej przez Kubańczyka z krwi i kości... (a zatem takiego, ktory salsę wyssał z mlekiem matki)...! Co tam sie działo!

Salamanca - dzień czwarty!
Wczoraj mieliśmy okazję poczuć się jak postaci związane z historią miasta, a to za sprawą wizyty w Muzeum Handlu. A wieczorem... to, co Hiszpanie lubią najbardziej, czyli tapas! Odwiedziliśmy trzy bary. W każdym coś przekąsiliśmy, poznaliśmy tutejsze smaki, poczuliśmy wieczorny klimat miasta i zobaczyliśmy jak Hiszpanie spędzajaą kilka wieczorów w tygodniu... W tym miejscu jeszcze raz chcielibyśmy z całego serca podziękować naszym sponsorom za wsparcie finansowe w organizacji wyjazdu! - to dzięki Wam możemy przeżywac tutaj wszystkie te cudowne chwile!23 października - spotkanie z pisarzem


„Cukierku, ty łobuzie”, „Gdzie jesteś, Cukierku”, „Popraw się, Cukierku”, „Nie martw się, Cukierku”, „Jak się masz, Cukierku”, „Dziękuję Ci Cukierku”.
To tytuły książek o przesympatycznym kocie, który istnieje naprawdę. Autorem historyjek, a jednocześnie właścicielem kotka, jest pan Waldemar Cichoń, z którym mieli okazję się spotkać na spotkaniu autorskim uczniowie klas pierwszych oraz czwartej. Towarzyszyli im młodsi koledzy i koleżanki z Miejskiego Przedszkola nr 15, czyli nasi sąsiedzi z parteru.
Autor opowiadał o tym, w jaki sposób narodził się pomysł napisania książeczek o znanym już w całej Polsce kociaku, przeczytał swój ulubiony rozdział, w którym mowa jest o tym, jak Cukierek miał zostać aktorem, a także rozdawał autografy i podpisywał książeczki, które dzieci mogły także zakupić. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Uczniowie zadawali autorowi ciekawe pytania i robili sobie z właścicielem Cukierka pamiątkowe zdjęcia.
Więcej o książkach pana Waldemara Cichonia oraz o serii „Cukierkowych przygód” można przeczytać na autorskiej stronie http://waldemarcichon.pl/ksiazki/ , a samego kociego bohatera zobaczyć na facebooku pod hasłem Cukierku, ty łobuzie. Wszystkie części książki uczniowie znajdą także w bibliotece szkolnej.20 października - lekcje w Centrum NAUKOTECHNIKI


20 października pierwszoklasiści mieli lekcje w Centrum NAUKOTECHNIKI w Świnnej.
Jest to niezwykłe miejsce. Przez kilka godzin uczestniczyli w licznych doświadczeniach fizyczno – chemicznych, a także sami poznawali niezwykły świat fizyki i jego twórców. Bawiąc się, wiele się nauczyli.16 - 17 października - wycieczka do Koniakowa


W dniach 16 i 17 października klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce do Skoczowa i Koniakowa.
Uczniowie przygotowywali się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.13 października - PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁYW piątek 13 października, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.
Po akcie ślubowania dzieci zostały już oficjalnie przyjęte do społeczności Szkoły Podstawowej nr 35. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze.
Po części oficjalnej dzieci udały się na wycieczkę do "Świata Dory", gdzie wspaniale się bawiły.
5 października - KONFERENCJA NAUKOWA


Grupa uczniów z klasy 2c, 5 października miała okazję uczestniczyć w konferencji naukowej organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Bibliotekę Śląską w Katowicach. Sesja odbyła się w Sali Benedyktynce Biblioteki Śląskiej. Temat jej rozważań brzmiał: „TEATR LWOWSKI W TEATRZE ŚLĄSKIM”.
Konferencja zorganizowana została z kolejnej okazji rocznicy powstania Teatru Śląskiego w Katowicach. Na temat silnych i niepodważalnych związków Teatru Ludowego we Lwowie z teatrem katowickim referaty wygłaszali między innymi: Bogdan Kasprowicz, dr hab. Zygmunt Woźniczka, prof. dr hab. Andrzej Lienert i dr Barbara Maresz.
Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób Polski Teatr Ludowy we Lwowie, z całym swoim dobytkiem, znalazł się w Katowicach i gdzie obecnie znajdują się przywiezione w 1945 r. ze Lwowa rekwizyty, teksty sztuk, kostiumy itp.
Całości wydarzenia dopełniła wystawa „Biblioteka Teatru Lwowskiego – unikatowa kolekcja Biblioteki Śląskiej”, na której zgromadzono prawdziwe białe kruki związane z teatrologią.


29 września - RAJD SZKOLNY


Dnia 29 września, odbył się rajd szkolny.
20 września - SPOTKANIA Z NAUKĄ


Dnia 20.09 byliśmy (kl. 3A) na Wydziale Biologii Uniwersytetu Śląskiego na "Spotkaniach z Nauką".
Serce, mięśnie, płuca i układ nerwowy nie mają już przed nami tajemnic!...
16 września - sukces w biegach przełajowych!


W sobotę 16 września odbyła się kolejna edycja
Biegów Przełajowych GRAND PRIX MOSiR KATOWICE, w których brali udział nasi uczniowie.
Filip Sontowski z klasy IIa zajął III miejsce w swojej katergorii wiekowej. Gratulujemy!4 września - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/1829 lipca - 6 sierpnia 2017 KOLONIE - SINOŻĘTY 2017


Wakacje żegnaliśmy w Sianożętach.
Druga połowa sierpnia to czas, kiedy grupa naszych uczniów z kilkoma absolwentami na pokładzie wyrusza nad morze, aby zebrać siły i pooddychać zdrowym, pełnym jodu powietrzem.
Tego roku odpoczywaliśmy od 18 do 24 sierpnia. Jak zwykle, zatrzymaliśmy się w ośrodku Jantar. W ciągu tego słonecznego tygodnia zdążyliśmy odpocząć solidnie na plaży, pod okiem ratowników wykąpać się w morzu ( woda była naprawdę cieplutka), odwiedzić Kołobrzeg i pokonać fale na niezniszczalnym Wikingu. W Świnoujściu, poddaliśmy się ciężkiej musztrze w pruskim, pamiętającym I wojnę światową Forcie Gertharda. Przenieśliśmy się też w czasy jeszcze odleglejsze. W wiosce Wikingów podzieleni na grupy poszukiwaliśmy zaginionych bogów i wykonywaliśmy różne zadania, by otrzymać runy potrzebne do odgadnięcia tajemniczego hasła. Nie obyło się także bez odwiedzin aquaparków w Ustroniu Morskim i Koszalinie, wycieczki rowerowej, spacerów plażą, rozgrywek w piłkę siatkową i ogniska z tańcami.
Ten cudny czas minął bardzo szybko. Wspomnienia pozostaną z nami na długo i będzie o czym rozmawiać we wrześniu na szkolnych korytarzach.
Letnia Szkoła Junior Media w Uniejowie po raz drugi z naszym udziałem


Po raz czwarty podczas tegorocznych wakacji odbyły się wyjazdowe warsztaty dziennikarskie organizowane przez koordynatorów ogólnopolskiego projektu JuniorMedia. W Letniej Szkole Junior Media biorą udział redaktorzy 10 najbardziej zaangażowanych szkolnych redakcji z całej Polski. Są one nagrodą za całoroczną dziennikarską pracę. Nasz szkolny Korczynek już po raz drugi znalazł się w tej szczęśliwej grupie. Dzięki temu Patrycja Pietrzyk z klasy 1c mogła uczestniczyć w warsztatach. Odbywały się one w doskonałym do odpoczynku i pracy miejscu, w uniejowskim kompleksie termalnym. Relację Patrycji z pobytu w Uniejowie będzie można przeczytać w pierwszym, w nadchodzącym roku szkolnym, numerze Korczynka.

Zdjęcia pochodzą z :https://www.facebook.com/juniormediaPP/?fref=ts


ARCHIWUMARCHIWUM ROK SZKOLNY 2016/2017 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2015/2016 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2014/2015 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2013/2014 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2012/2013 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2011/2012 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2010/2011 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2009/2010 ZOBACZ WIĘCEJ >>>